Церква в світі. Місіонерська проповідь


Святкування Дня Незалежності в Макарові


23 серпня 2013 року, з благословення Преосвященнішого Іларія, єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії, керуючого Макарівським вікаріатством, голови Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, та на запрошення Макарівської районної державної адміністрації Київської області та Макарівської районної ради, благочинний Бишівського церковного округу архімандрит Філарет (Єгоров) взяв участь в урочистостях з нагоди святкування Дня Державного Прапору України та Дня Незалежності.

Отець благочинний від імені керуючого Макарівським вікаріатством, єпископа Макарівського Іларія, а також від імені благочинного Макарівського благочиння архімандрита Кирила (Білана) та православних громад Макарівщини привітав усіх зі святом та побажав допомоги Божої в усіх добрих справах, а також процвітання Макарівському краю та всій нашій країні.

Представник Макарівського вікаріатства поспілкувався з чільниками району та з учасниками офіційних делегацій з міст-побратимів Макарівщини: делегацій з м. Попово (Болгарія), міст Арзамас та Зарайськ (Російська федерація), з Волоського району Республіки Біларусь.

В ході спілкування отець Філарет звернув увагу на важливість співпраці між священнослужителями Православної Церкви та місцевою владою, що є вагомим для всебічного розвитку територіальних громад не тільки Макарівського району, але й України в цілому, різних країн.

Були обговорені питання щодо подальшої співпраці між Макарівським вікаріатством та різними установами, як церковними, так і світськими, тих країн, представники яких були присутні на святі в Макарові.

Священнослужитель підкреслив вагомість братніх стосунків між містами та районами-побратимами, важливість продовження обміна досвідом та співпраці їхніх представників.

Також отець благочинний мав розмову з депутатом Верховної ради України Русланом Сольваром, який був запрошений на свято. Архімандрит Філарет розповів про життя вікаріатства та духовно-просвітницьку й соціальну роботу, яку звершують його клірики. Було звернено увагу на важливу співпрацю між органами місцевого самоврядування та священнослужителями Макарівського вікаріатства.

Цього дня отця Філарета було нагороджено почесною грамотою Київської обласної ради за багаторічну сумлінну роботу на духовно-просвітницькій та соціальній ниві. Грамоту вручали чільники Макарівського району: голова Макарівської районної державної адміністрації Олександр Іванович Куцик та голова Макарівської районної ради Віктор Михайлович Гудзик.

Також благочинний Бишівського церковного округу мав розмову з селищним головою смт Макарів Олександром Миколайовичем Іващенком. Зокрема були обговорені питання щодо проведення в день пам’яті Святителя Димитрія Ростовського Дня Макарова та щодо встановлення побратимства між Макаровом та Ростовом Великим (Ярославська обл., Російська Федерація), містом, де завершив свій земний шлях наш святий земляк, уродженець Макарова Святитель Димитрій.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.