Інформація про Благочиння

Ми вітаємо Вас на сайті Макарівського благочиння Української Православної Церкви.

Сайт створено з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України.


Макарівське Благочиння є структурним підрозділом Української Православної Церкви. Воно входить до Макарівського вікаріатства Київської єпархії, правлячим архієреєм якої є Блаженніший Володимир, Митрополит Київський та всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви.

Макарівське вікаріатство об’єднує Бородянський, Києво-Святошинський, Макарівський та Фастівський райони Київської області. Керуючим Макарівським вікаріатством є Преосвященніший Іларій, Єпископ Макарівський, вікарій Київської Митрополії, голова Синодального відділу з біоетики та етичних питань. Владика є учасником багатьох міжнародних науково-богословських форумів та зібрань, на яких він часто представляє нашу Церкву.

 

Послух Благочинного Макарівського церковного округу впродовж десятьохроків виконує архімандрит Кирил (Білан), настоятель храму Святителя Миколая Чудотворця с. Фасова.

 

 

 


Клірики Благочиння активно займаються соціальною, місіонерською та катехизаторсько-просвітницькою роботою. Створено робочі групи священства та мирян, які складають:

1. Богослужбово-літургійну комісію.
2. Благодійницьку комісію.
3. Прес-службу Благочиння.
4. Видавничий відділ.
5. Місіонерсько-катехізаторський відділ.
6. Відділ по роботі з молоддю.
7. Службу духовної допомоги та соціально-психологічної підтримки.
8. Паломницький центр, який організовує поїздки на Святу Землю та інші святі місця.
9. Православний кіноклуб.

 


В Макарівському Благочинні Української Православної Церкви виконують свій послух 25 священнослужителів, з них 2 архімандрити, 2 митрофорні протоієреї, 1 ігумен, 11 протоієреєв, 1 священноінок, 7 священиків та 1 диякон. Деякі звершують своє служіння як настоятелі не однієї, а кількох парафій та духовних осередків.

На період початку відродження православного духовного життя Макарівщини в районі не було жодного типового храму: всі були зруйновані в роки гонінь на Церкву та атеїстичної пропаганди. Наразі,з ласки Божої, в 12 населених пунктах району побудовано типові храми. Ще в 13 селах діють парафії, храми яких розташовані у переданих церковним громадам будівлях або будуються. В чотирьох селах побудовано нові каплиці.

Докладніше про парафії Ви можете дізнатися, натиснувши сюди.