Рожів

Храм Успіння Пресвятої Богородиці

Інформація про храм

 

Фото з парафії

Престольне свято

28 серпня (за н.ст.)

Святині

Місцево пошанована ікона Божої Матері "Августовська" (читати про святиню)

Розклад служб

 

Підрозділи та проекти

 

 

 

Настоятель

 Протоієрей Віктор Мозговий

Клірики парафії

 

Телефони настоятеля

 

Факс парафії

 

Адреса

 

Мапа проїзду

 

Як дістатися громадським транспортом

 

 

Інформація про кліриків парафії

 

Протоієрей Віктор Мозговий

   
Дата народження 22.10.1969
Тезоіменитство 24 листопада
Ієрейська хіротонія 11.09.2003
Обіймані посади, виконуваний послух  

 


 

Успіння Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 1

В рождестве девство сохранила еси,/ во успении мира не оставила еси, Богородице,/ преставилася еси к животу,/ Мати сущи Живота,// и молитвами Твоими избавляеши от смерти души наша.

Кондак, глас 2

В молитвах Неусыпающую Богородицу/ и в предстательствах непреложное упование/ гроб и умерщвление не удержаста:/ якоже бо Живота Матерь/ к животу престави// во утробу Вселивыйся приснодевственную.

 

Про Успіння Пресвятої Богородиці (російською):

Про особливості служби (російською):

Акафіст

 

Ікона Божої Матері "Августовська"

Свято цієї ікони припадає на 14 вересня за новим стилем.

На іконі Матір Божа зображена такою, як Вона з’явилася руським воїнам перед черговим наступом під час Першої Світової війни, в 1914 році. За розповіддю очевидців, перед боєм, вночі, біля 11 години ночі, солдати побачили на небі Пречисту Діву, Яка однією рукою тримала Господа Іісуса Христа, а іншою показувала на захід. Всі хто це бачив – і солдати, й офіцери – впали на коліна і почали молитися. Це чудесне видіння довго ясніло перед військом, потім змінилося у хрест і потім щезло. Наступного дня, біля Августова, повітового міста Сувальської губернії Польського Царства, наші воїни здобули блискучу перемогу.

Згадка про це чудо надихнула й підтримала людей під час війни; отримали широке розповсюдження, в тому числі серед солдатів та офіцерів, зображення цієї події: на листівках, плакатах, великодніх яйцях тощо. Розглянувши питання всенародного шанування Синод постановив рішення:

«Святіший Синод, возавши хвалу та благодаріння Господу Богу, Який, за молитвами Пречистої Своєї Матері, дивно опікується всіма, хто звертається до Нього з ревною та щирою молитвою, визнає за необхідне зберегти зазначену подію явління Божої Матері в пам’яті наступних поколінь руського народу і тому визначає: благословити шанування в храмах Божих та домівках віруючих ікон, які зображують зазначене явління Божої Матері руським воїнам...»

Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться на парафії с. Рожів, дуже давній. В період радянської влади, коли скрізь знущалися над святинями, цю ікону рубали гвинтівкою. На лику Пречистої – подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі однієї жительки Рожіва. Коли в селі відкрили храм, вона віддала ікону до церкви, де тепер кожен може вклонитися та помолитися перед цією святинею.