Осикове

Храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця"

Інформація про храм

Нині в Осиковому служби відбуваються у двох храмах: домовій церкві та новозбудованому типовому храмі.

Фото храму

Престольне свято

31 серпня (за н.ст.)

Святині

Частка мощей преподобного Никодима, просфорника Печерського.

Розклад служб

Кожної п’ятниці зранку, з 09:00, – Акафіст Хресту Господню або Страстям Христовим.

Підрозділи та проекти

Звершуються особливі молитви за онкохворих.

 

 

Настоятель

 архімандрит Філарет (Єгоров)

Клірики парафії

диякон Марк Серчук

Факс парафії

+38 045 786 02 75

Адреса

 

Мапа проїзду

 

Як дістатися громадським транспортом

 

 

Інформація про кліриків парафії

 

Архімандрит Філарет (Єгоров)

Архімандрит Філарет (Єгоров)

   
Дата народження 03.09.1974
Тезоіменитство 10 вересня
Ієрейська хіротонія 10.11.1996
Обіймані посади, виконуваний послух
  • Настоятель парафії Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове
  • Настоятель парафії на честь ікони Божої Матері "Всецариця" с. Осикове
  • Настоятель Хрестовоздвиженського храму с. Мостище
  • Депутат Макарівської районної ради
  • Голова постійно діючої комісії з благодійництва Макарівської районної ради
  • Голова комісії з благодійництва Макарівського благочиння
  • Керівник прес-служби та видавничого відділу Макарівського благочиння

Диякон Марк Серчук

 
Дата народження  
Тезоіменитство  
Дияконська хіротонія 12.04.2012
Обіймані посади, виконуваний послух
  • Диякон храму Преподобної Параскеви Сербської сіл Лишня та Осикове,
  • парафії на честь ікони Божої Матері "Всецариця" с. Осикове,
  • храму Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище.

 

 


 

Ікона Божої Матері "Всецариця"

31 серпня за новим стилем звершується свято ікони Божої Матері «Всецариця», також відомої за своєю грецькою назвою «Пантанасса».

Ця ікона була написана в ХVII столітті і біля двохсот років безвісно перебувала у Ватопедському монастирі на Афоні. Чудотворний образ «Всецариці» (саме так перекладається з грецької слово «Пантанасса») і по сьогодні зберігається в соборному храмі обителі, зліва від Царських врат.

За переданням, одного разу перед афонською іконою Божої Матері «Всецариця» з’явився молодий чоловік. Він стояв перед образом і щось нерозбірливо бурмотів. Раптом лик Богородиці блиснув подібно до молнії, і якась невидима сила відкинула молодого чоловіка на землю. Як тільки він прийшов до тями, то зі сльозами на очах сповідав отцям, що був далеким від Бога і займався магією. А до Ватопеду прийшов, щоб перевірити свою силу на іконах. Втручання Богородиці переконало молодого чоловіка змінити своє життя – він постригся в ченці й залишився на Святій Горі. Таким чином «Всецариця» вперше явила себе. Пізніше почали помічати, що ця ікона цілюще впливає й на хворих з різними злоякісними пухлинами.

Іконі Божої Матері «Всецариця» написан дивовижно зворушливий акафіст, який був перекладений з грецького оригіналу. В цьому тексті міститься багато прохань до Богоматері, Яка іменується «Губителькою ракової язви», «Таємничою насолодою тих, хто люто страждає». Лейтмотив акафісту – думка про необхідність причащання Святих Христових Таїн, Які є істинним Джерелом здоров’я та безсмертя. Божа Матір тут прославляється як «Подателька Небесного Хліба», Яка Своїм перстом вказує на Божественну Євхарістію, а також уподіблюється священним предметам, які слугують для долучення до Святих Таїн: «Радій, Чаше, Яка Христу долучає», «Радій, Лжице золота, виповнена Божественних Таїн».

На іконі «Всецариця» зображена Божа Матір, Яка воссідає на троні в царському багряному одязі з Богонемовлям на колінах. Правою рукою Пречиста вказує на Свого Сина як на Спасителя. Руки Христа не торкаються Матері. Іісус зображений як Царственний Син Божий: у лівій руці Він тримає сувій, а правою благословляє.

По сторонах від Цариці Небесної – два Ангели, які вклоняються. Ангел, що стоїть праворуч від Богоматері, вказує на Неї руками таким чином, як це зазвичай зображується на іконах «Усіх скорботних Радість», де небесні сили увіщують людей, які страждають, звернутися з вірою до Пресвятої Богородиці. Ангел, що знаходиться ліворуч від Пріснодіви, предстоїть у глибокому благоговійному мовчанні (жест схрещених на грудях рук), а його ліве крило піднесене у жесті привітання, подібно до зображення Архангела Гавриїла на багатьох іконах Благовіщення.

За матеріалами інтернет-порталу taday.ru

Тропар, глас 4

Образом радостотворным честныя Всецарицы, желанием теплым взыскающих благодати Твоея спаси, Владычице; избави от обстояний к Тебе прибегающих; от всякия напасти огради стадо Твое, к заступлению Твоему взывающее присно.

Кондак (з акафісту)

Новоявленней Твоей иконе предстояще вернии умильно, воспеваем Ти, Всецарице, раби Твои; ниспосли цельбы к Тебе притекающим ныне рабом Твоим, да вси радостно зовем Ти: Радуйся, Всецарице, недуги наша благодатию исцеляющая.

Молитва перед іконою Божої Матері "Всецариця"

О, Всеблагая, досточудная Богородице, Пантанасса, Всецарице! Несмь достоин да внидеши под кров мой! Но яко милостиваго Бога любоблагоутробная Мати рцы слово, да исцелится душа моя и укрепится немоществующее тело мое. Имаши бо державу непобедимую, и не изнеможет у Тебе всяк глагол, о Всецарице! Ты за мя упроси, Ты за мя умоли. Да прославляю преславное Твое имя всегда, ныне и в бесконечныя веки.Аминь.

Один з можливих перекладів українською:

О, сповнена благості, гідна подиву Богородице, Пантанасса, Всецарице! Я недостоїн, щоб Ти увійшла під мою крівлю! Але, як Ти є сповненою милосердя Матір’ю милостивого Бога, скажи слово, да зцілиться душа моя і укріпиться моє тіло, вражене неміччю. Бо Ти маєши нездоланну державу, і не зостанеться безсилим жодне з Твоїх слів, о Всецарице! Ти за мене упроси, Ти за мене ублагай. Да славитиму преславне Твоє ім’я завжди, зараз і в нескінченні часи. Амінь.

Акафіст