Служіння єпископа Макарівського Іларія


Владика відвідав святині м. Генуя (Італія)


26 вересня 2013 року, перебуваючи з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира в Італії, Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, відвідав місто Генуя. (На фото зліва, біля копії Нерукотворного Образу Іісуса Христа, зліва направо: архімандрит Філарет (Єгоров), єпископ Макарівський Іларій, архімандрит Амвросій (Макар)).

В старовинному храмі, де знаходиться копія Нерукотворного Образу Христа Спасителя, яка за переданням перебувала постійно біля самого святого Убрусу, Його Преосвященство відправив молебень перед давньою християнською святинею.

Єпископу Макарівському співслужили: настоятель храму Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар), прес-секретар Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров).

Його Преосвященство возніс молитви за Українську землю, її боголюбивий народ, за Предстоятеля нашої Української Православної Церкви. Молебень перед Чудотворним Образом допоміг організувати диякон православної парафії Преображення Господнього м. Генуя італієць отець Маріо Сельвіні. (На фото справа: єпископ Макарівський Іларій служить молебень (справа), поруч із ним - архімандрит Амвросій (Макар)).

Цього ж дня Преосвященніший владика відвідав давні храми Генуї, збудовані здебільшого у візантийському стилі, де зберігаються великі, по-особливому пошановані святині. Зокрема владика разом з супроводжуючими помолився біля ковчегу з частиною мощей Хрестителя Господнього Іоанна – ця святиня зберігається в кафедральному соборі Генуї, - а також біля мощей святого єпископа Доната.

Єпископ Макарівський побував і у храмі святого Георгія Побідоносця, де проводить богослужіння місцева православна громада. Дізнавшись про історію храму, Його Преосвященство побажав успіхів у служінні на ниві Христовій його священнослужителям та духовного зростання самій громаді. Представнику громади диякону Маріо Сельвіні було вручено в благословення від Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира образ Святителя Філарета Київського. Отець Маріо подякував за подаровану святиню та преподане благословення Його Блаженства та попросив передати поклін від православних італійців Його Блаженству і всій православній Україні. (На фото зліва, зліва направо: архімандрит Амвросій (Макар), єпископ Макарівський Іларій, диякон Маріо Сельвіні).

У бесіді з парафіянами храму владика дав відповіді на різноманітні запитання, розповів про сучасне життя православних віруючих в Україні. Також ішлося про питання, які стосуються діяльності очолюваного владикою комітету.

Фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.