Служіння на парафіях


Престольне свято з Митрополитом Доростольським (Макарів)


02 серпня, з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, сонм архієреїв очолив святу Божественну літургію в день престольного свята Свято-Іллінського храму смт Макарів Київської області.

Богослужіння звершили Високопреосвященніший Митрополит Доростольський Амвросій (Болгарська Православна Церква), Високопреосвященніший архієпископ Білогородський Миколай, вікарій Київської Митрополії, Преосвященні єпископ Макарівський Іларій, вікарій Київської Митрополії, керуючий Макарівським вікаріатством, Голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, єпископ Антоній (Боровик), єпископ Фастівський Даміан, вікарій Київської Митрополії.

Архієреям співслужили благочинний Макарівського благочиння Київської єпархії архімандрит Кирил (Білан), благочинний Бишівського благочиння Київської єпархії архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храма протоієрей Андрій Ярош, духовенство Макарівського вікаріатства, братія Свято-Введенського монастиря м. Києва та гості, серед них – священики Болгарської Православної Церкви.

Після Євангельського читання єпископ Макарівський Іларій виголосив проповідь, в якій, звернувши увагу на постать покровителя храму Ілії Пророка, наголосив на тому, що найважливішими рисами його духовної особистості є ревність по Богу, любов до Нього та до людей, а також – віра в Бога як довіра Йому. Попри всі випробування, через які пройшов Пророк Божий Ілія, він зберіг вірність Єдиному Істинному Богу і ревно проповідував істинну віру.

По завершенні Божественної літургії було звершено хресний хід навколо храму. Священнослужителі піднесли особливу молитву до святого Пророка Божого Ілії.

Потім до всіх звернувся зі словом Високопреосвященніший Митрополит Доростольський Амвросій. Він подякував Блаженнішому владиці Володимиру та всім архієреям Української Православної Церкви за запрошення на святкування ювілею Хрещення Русі. Митрополит Доростольський наголосив на тому, що дуже важливо в наш час захищати християнські цінності, жити у Христі і з Христом і життям своїм стверджувати Євангельські істини, святе Православ’я.

Високопреосвященніший архієпископ Білогородський Миколай від імені Предстоятеля Української Православної Церкви подякував Митрополиту Доростольському за його приїзд в Україну. Також владика Миколай попросив передати сердечну подяку болгарському народу та клірикам Болгарської Православної Церкви.

Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, як керуючий Макарівським вікаріатством, подякував від імені Його Блаженства та кліриків ввіреного йому вікаріатства Митрополиту Доростольському за відвідування Макарова та розділення радості молитви в день храмового свята. Його Преосвященство зазначив, що співслужіння всіх Предстоятелей та представників всіх Помісних Православних Церков у ювілейних службах на честь Хрещення Русі є свідченням Євхаристійної єдності у Христі.

Також єпископ Макарівський Іларій вручив настоятелю храму протоієрею Андрію Ярошу нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира, орден Преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеню, зазначивши, що настоятель Свято-Іллінського храму нагороджується за труди на ниві Христовій та у зв’язку з 40-літтям з дня народження. Отець настоятель подякував Його Блаженству за високу церковну нагороду, а також архієреям Церкви Христової за звершення Божественної літургії у день престольного свята.