Служіння на парафіях
Архієрейська служба в день Августовської ікони Божої Матері (Рожів) | |
Саме в цьому храмі зберігається місцево пошанований образ Августовської Божої Матері.
У проповіді, виголошеній після Євангельського читання, розповідаючи про Заступницю усердну рода християнського, єпископ Іларій зазначив, що у будь-яких життєвих обставинах не слід впадати у відчай. Необхідно, працюючи над собою, сподіватись на милість Божу й на молитви Пресвятої Богородиці.
Після служби Божої, звертаючись до всіх, єпископ Макарівський передав поклін та привітання Блаженнішого Митрополита Володимира й подякував духовенству благочиння за спільну молитву й труди на благо святої Церкви. В дар храму владика Іларій передав образи Спасителя та Божої Матері.
Зі словами глибокої вдячності владиці Іларію звернувся до нього і настоятель храму протоієрей Віктор від імені всієї парафії та в цілому громади с. Рожів. Він підкреслив, що це перше архієрейське служіння в цьому селі. Отець Віктор передав у дар архієрею книгу про Августовську ікону Пресвятої Богородиці. Преосвященніший владика привітав настоятеля храму з десятою річницею його ієрейської хіротонії й, вручаючи у подарунок ікону «Тайна вечеря», побажав в усьому допомоги Божої.
Цього ж дня відбулося спілкування єпископа Макарівського з сільським головою с. Рожів Миколою Васильовичем Чапіком і представниками депутатського корпусу Макарівської районної ради. Йшлося
Довідка. На Августовській іконі Матір Божа зображена такою, як Вона з’явилася руським воїнам перед черговим наступом під час Першої Світової війни, в 1914 році. За розповіддю очевидців, перед боєм, вночі, біля 11 години ночі, солдати побачили на небі Пречисту Діву, Яка однією рукою тримала Господа Іісуса Христа, а іншою показувала на захід. Всі хто це бачив – і солдати, й офіцери – впали на коліна і почали молитися. Це чудесне видіння довго ясніло перед військом, потім змінилося у хрест і потім щезло. Наступного дня, біля Августова, повітового міста Сувальської губернії Польського Царства, наші воїни здобули блискучу перемогу.
Згадка про це чудо надихнула й підтримала людей під час війни; отримали широке розповсюдження, в тому числі серед солдатів та офіцерів, зображення цієї події: на листівках, плакатах, великодніх яйцях тощо. Розглянувши питання всенародного шанування Синод постановив рішення: «Святіший Синод, воздавши хвалу та благодаріння Господу Богу, Який, за молитвами Пречистої Своєї Матері, дивно опікується всіма, хто звертається до Нього з ревною та щирою молитвою, визнає за необхідне зберегти зазначену подію явління Божої Матері в пам’яті наступних поколінь руського народу і тому визначає: благословити шанування в храмах Божих та домівках віруючих ікон, які зображують зазначене явління Божої Матері руським воїнам...» Августовський образ Пресвятої Богородиці, який знаходиться на парафії с. Рожів, дуже давній. В період радянської влади, коли скрізь знущалися над святинями, цю ікону рубали гвинтівкою. На лику Пречистої – подряпини від штика. Але благочестивим мешканцям вдалося сховати образ, і багато років він зберігався на горищі однієї жительки Рожева. Коли в селі відкрили храм, вона віддала ікону до церкви, де тепер кожен може вклонитися та помолитися перед цією святинею. Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.
|
|