Служіння на парафіях


Архієрейська служба в день престольного свята (Лишня)


27 жовтня 2013 року, в неділю, у день пам’яті Преподобної Параскеви Сербської, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння Макарівського вікаріатства.

Його Преосвященству співслужили настоятель, благочинний Бишівського церковного округу архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Макарівського церковного округу архімандрит Кирил (Білан), духовенство Бишівського благочиння.

В проповіді, виголошеній після Євангельського читання, єпископ Іларій звернув увагу на необхідність, слухаючи Слово Боже, слідувати за Христом, долаючи гріхи та пристрасті. Його Преосвященство зазначив, що християнин повинен завжди зростати у Христі, і це зростання має бути повсякчасним.

За богослужінням співав архієрейський молодіжний хор Макарівського вікаріатства (регент – Ольга Амеліна). Місцевими хоровими колективами, «Сік землі» с. Лишня (керівник – Софія Керусенко), «Калиновий гай» с. Осикове (керівник – Стефанія Колесник), «Лебедина пісня» с. Мостище (керівник – Майя Коваленко), було виконано народні духовні канти.

Парафія Преподобної Параскеви Сербської є багатонаціональною. Тому під час служби використовується кілька мов, серед них – грузинська і молдавська. (На відео нижче - молитву "Отче наш" молдавською читає Чипріян Єсиненко).

За літургією молилися депутати районної ради, представники громадськості, помічник депутата Верховної Ради, представника Президента у Верховній Раді Юрія Мирошниченка Олександр Сич.

На богослужінні також були присутні школяри лишнянської загальноосвітньої школи разом з директором Ніною Моргуненковою. Приїхали і вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей с. Копилів Макарівського району. Вони підійшли до спасительних таїнств сповіді та Причастя.

По завершенні літургії відбувся чин славлення перед іконою Преподобної Параскеви Сербської. Після служби єпископ Іларій передав привітання та благословення Його Блаженства Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира. Преосвященніший владика наголосив на тому, що Його Блаженство, як Предстоятель нашої Церкви, дбає про кожну парафію. У серці його є місце для кожної людини.

Благочинний Бишівського благочиння подякував Преосвященнішому Іларію за звершену Божественну літургію та передав у подарунок ікону святих мучениць Віри, Надії, Любові, Софії та трьохсвічник, зазначивши, що архієрей Церкви Божої несе світло Христове, яке просвітлює всіх. Також отець Філарет попросив передати від усіх кліриків благочиння слова синівської любові та подяки Його Блаженству Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

Після завершення богослужіння Його Преосвященство окропив усіх святою водою. У благословення всі отримали ікони Христа Спасителя, а також паперові кораблики, на яких було розміщено вислови зі святоотецьких настанов. Було роздано і парафіяльну газету «Параскева», черговий випуск якої вийшов до дня престольного свята.

У приміщенні парафіяльного духовного центру «Ковчег» юні актори дитячого Театру Андерсена м. Ірпінь представили виставу «Дівчинка з сірниками» (режисер – неодноразовий переможець православного кінофоруму «Покров» Олександр Столяров). Також тут відбувся концерт, підготовлений вихованцями Центру дитячої творчості ім. Димитрія Ростовського (Данила Туптала) смт Макарів під керівництвом Тамари Отрох. Було виконано духовні піснеспіви. Також концерт духовної музики дав сімейний гурт «Джерело» (керівник – Олександр Гончаренко).

Після концертної програми відбулося козацьке свято для дітей та дорослих з різноманітними змаганнями: стрільба з луку, метання списів та козацьких сокирок, стрільба з пневматичної зброї. Свято було влаштовано учасниками поселення «Козацька Покрова», яке відбувається щорічно при парафії Преподобної Параскеви Сербської. Це поселення організується викладачами недільних шкіл м. Києва на чолі з недільною школою парафії Священномученика Макарія (настоятель парафії – протоієрей Владислав Софійчук).

У місцевому Будинку культури с. Лишня було підготовлено виставку народних творів: вишиванок, рушників, інших робіт, - яку відвідав Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій. Роботи з виставки було подаровано Його Преосвященству.

В Будинку культури, на початку урочистої програми, сільський голова Андрій Андрійович Шевчук тепло привітав усіх з храмовим святом, Днем села та вручив грамоти Лишнянської сільської ради, Макарівської районної ради та державної адміністрації. Було зачитано Привітальну адресу губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка.

За багаторічну благодійницько-просвітницьку діяльність та за труди на благо розбудови місцевої територіальної громади грамотою Макарівської районної державної адміністрації та районної ради було відзначено і настоятеля парафії архімандрита Філарета.

Щиро привітав мешканців сіл Лишня та Осикове депутат Верховної Ради України Руслан Сольвар. Він передав матеріальну допомогу як місцевій територіальній громаді, так і парафії.

Із привітаннями звернувся до всіх і настоятель парафії отець Філарет, зазначивши, що нинішнє свято є особливим, адже пам’ять Преподобної Параскеви відзначається в ювілейний рік, 1025-ліття Хрещення Київської Русі.

Серед багатьох учасників чудового святкового концерту був і хор регентських курсів при Київській духовній академії та семінарії (керівник – Андрій Казан), які виконали духовні та народні піснеспіви.

Особливу програму підготували найменші учасники концерту – учні лишнянської загальноосвітньої школи.

Усі присутні отримали подарунки та призи.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланнями: фотографії зі служби, вистави та урочистостей в Будинку культури (авторка фото - Валентина Пилипенко), фотографії з виставки народних творів (авторка фото - Дар'я Литвин).


Молодіжний хор Макарівського вікаріатства


Глядачі вистави дитячого Театру Андерсена м. Ірпінь

Режисер Олександр Столяров
Виставу презентує її постановник, відомий режисер Олександр Столяров


Юні актори Театру Андерсена (м. Ірпінь)