Служіння на парафіях
Шанування пам′яті Преп. Паїсія Величковського (Лишня) | |
Після Євангельського читання єпископ Іларій виголосив проповідь, в якій зазначив, що православна аскеза як боротьба з гріхом і пристрастями має бути притаманною не тільки монахам, але усім тим людям, які бажають по-справжньому зростати у Христі. І ми маємо докладати зусиль для всебічної праці над собою.
За богослужінням молилися голова фонду "Милосердя і здоров’я" Київської обласної ради та обласної державної адміністрації Галина Єкименкова, представники обласної влади Київщини та Макарівської районної ради.
Керуючий Макарівським вікаріатством подякував усім за співслужіння та передав поклін і привітання Предстоятеля Української Православної Церкви. Настоятель храму, благочинний Бишівського церковного округу архімандрит Філарет, висловив вдячність владикам за очолену Божественну літургію та преподане благословення Його Блаженства. Потім під головуванням єпископа Макарівського Іларія, голови Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, відбувся міжнародний круглий стіл "Духовна спадщина Преподобного Паїсія Величковського". Саме цього року виповнилося 25 років з дня канонізації цього відроджувача старечого життя на Русі. Як відомо, Преподобний Паїсій народився в Полтаві у 1722 році, подвизався в монастирях України, Молдо-Валахії, Афону, а відійшов до Господа у 1794 році в Нямецькій Лаврі, яка знаходиться на території сучасної Молдови.
Таким чином, до шанування пам’яті Преподобного старця Паїсія в ювілейний рік його канонізації долучилися і представники тих духовних центрів і осередків, де він жив, діяв та проповідував, і дослідники його науково-духовної спадщини. Підсумовуючи результати роботи міжнародного наукового зібрання, владика Іларій зазначив, що духовне надбання Преподобного Паїсія Величковського є особливо актуальним в наш час, коли світ так потребує проповіді Христа і коли ми, православні християни, повинні навчитися жити тим, до чого через свої аскетичні труди, святоотецькі переклади й агіографічну працю закликає нас святий Паїсій. Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.
|
|