Церква в світі. Місіонерська проповідь
Про святу Хрещенську воду | |
У свято Хрещення Господнього в усіх православних церквах здійснюється Велике освячення води (таку воду ще називають Велика Агіасма, тобто Велика Святиня). Взагалі освячення води буває мале і велике. Велике здійснюється лише на свято Богоявлення, а мале – на кожному водосвятному молебні впродовж року. «Освячена вода, - як писав святитель Димитрій Херсонський, - має силу освячувати душі та тіла всіх, хто нею користується». Вона, якщо приймати її з вірою та молитвою, лікує наші тілесні недуги. Преподобний Серафім Саровський після сповіді паломників завжди давав їм випити з чаші святої Хрещенської води.
Оскільки така вода є Великою Святинею, до якої доторкнулася благодать Божа, то і приймати її, і відноситися до неї потрібно відповідно, із благоговінням. Так зазвичай її вживають натщесерце, у невеликій кількості, можна з часткою просфори, щоб отримати від Господа «силу в підкріплення здоров’я, зцілення від хвороб, прогнання демонів та відвернення наступів ворожої сили (тобто лихих думок, злих почуттів, гріховних звичок)». За негайної потреби святу воду можна споживати в будь-який час доби і не натщесерце.
Зберігати святу воду слід в окремому місці, краще поруч з домашнім іконостасом. Зазвичай при благоговійному ставленні свята вода не псується роками. Якщо ж вода зіпсувалася, її потрібно вилити в якесь місце, що не буде осквернятися, наприклад, в проточну ріку або у лісі під дерево. Якщо святої води замало, до неї можна додати простої води. В такому разі вся вода стане освяченою, Агіасмою. Навіть краплина Хрещенської води беззаперечно освячує воду у ємності будь-якого розміру.
Прес-служба Макарівського благочиння |
|