Церква в світі. Місіонерська проповідь
Презентація в бібліотеці Медичі Лауренціана (Флоренція, Італія) | |
Слід зауважити, що саме в цій бібліотеці священиками Волинської єпархії - архімандритом Онуфрієм (Куцом), протоієрем Миколаєм Бондаруком та протоієреєм Валентином Марчуком - в 2011 році був віднайдений унікальний рукопис XIVст. Луцький (Флорентійський) Псалтир. З благословення Предстоятеля УПЦ Волинська єпархія під керівництвом митрополита Волинського і Луцького Ніфонта видала факсимільну копію цієї унікальної пам’ятки історії. В рамках святкування 1700-літя Міланського едикту, 1025-річчя хрещення Київської Русі та 1150-ліття початку Моравської місії святих рівноапостольних Кирила та Мефодія заплановано ряд презентаційних виставок в Європі. Саме з Італії - з Мілану, Флоренції та Риму - розпочались презентації.
«Ми раді сьогодні розпочати презентацію факсимільних видань УПЦ саме з Італії. Ми помолились у Мілані, де також презентували Луцький Псалтир, сьогодні працюємо з вами у Флоренції, а також будемо продовжувати з благословення Предстоятеля УПЦ презентації у Франції, Словаччині, Іспанії та інших країнах Європи», - зазначив Його Високопреосвященство.
Голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук від імені митрополита Ніфонта подякував директору бібліотеки та отцю Амвросію за допомогу у видавництві Луцького Псалтиря. Директор Флорентійської бібліотеки зауважила, що це - історія України, це - культура українців. Присутні на конференції науковці також відзначили особливість цієї історичної події. Владика Олександр розповів, що кожна презентація - це ще одне свідчення, що слово Христа – вічне. Чим більше буде таких подій, тим більше світ дізнаватиметься про українську історію, церковні святині, спадщину України, і тим доступнішими факсимільні видання будуть людям. Адже й екземпляри факсимільних видань Луцького Псалтиря, і Луцького Євангелія, та перлини факсимільних видань УПЦ - Пересопницького Євангелія віднині виставлено у Флорентійській бібліотеці для доступної роботи з ними усіх бажаючих. Врешті, це і святі книги, які будуть використовуватися у церковній практиці. В різних куточках світу є немало цікавих рукописів стародавніх книг, і робота над видавництвом факсимільних видань представниками УПЦ продовжується. За матеріалами офіційного сайту Української Православної Церкви. |
|