Церква в світі. Місіонерська проповідь
Лекція видатного філософа Чарльза Тейлора (Київ, НаУКМА) | |
До лекції, презентації та дискусії навколо них долучилися також голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, настоятель Свято-Амвросіївської парафії м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар) та виконувач обов’язків прес-секретаря Макарівського вікаріатства архімандрит Філарет (Єгоров).
Спеціально з Москви приїхав протоієрей Володимир Шмалій, проректор Загальноцерковної аспірантури і докторантури Руської Православної Церкви, за участі якої відбувалася подія. Почесним гостем заходів став видатний естонський композитор Арво Пярт, концерт духовних творів якого пройшов у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври 17 червня. На початку зустрічі вступні слова були надані Президенту Києво-Могилянської Академії Сергію Квіту та Надзвичайному та Повноважному Послу Канади в Україні Трою Лулашнику. Проводив заходи директор видавництва «Дух і літера» Костянтин Сігов.
Лекція була присвячена аналізу становлення сучасних секулярних суспільств та дослідженню самого явища секуляризації. По завершенні презентації священнослужителі разом з іншими гостями взяли участь у прийомі, організованим Посольством Канади у приміщенні Могилянського музею, та мали змогу обговорити з Чарльзом Тейлором питання минулого, теперішнього та майбутнього становища християнства в сучасному західному та східному християнському світі детальніше. Заходи відбулися за участі Посольства Канади в Україні, Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив, Загальноцерковної аспірантури і докторантури РПЦ, фонду Темплтона, науково-видавничого об’єднання "Дух і літера", Центром святого священномученика Климента «Спілкування і діалог культур». *** Чарльз Тейлор є лідером сучасної світової філософської думки, автором робіт з політичної і соціальної філософії, знаний своїми дослідженнями новочасної особистості та філософії релігії. Професор університету Макгілла, Канада. Почесний доктор Оксфордського університету. Відомий усьому світу як автор ґрунтовної праці «Секулярна доба», яка є фундаментальним внеском в осмислення секулярності в європейській модерній культурі й за яку він був нагороджений Премією Кіото та Премією фонду Темплтона. Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням. Фотографи - Марія Коваленко, Ольга Рибачук. |
|