Церква в світі. Місіонерська проповідь
Дитяча академія КЛБІ-2013 | |
Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням. І, повірте, фотографії варті того! Цього року в "Дитячій Академії" взяли участь 16 дітей від 2 до 17 років (хоча переважна більшість з них - 13-15-річні юнаки та дівчата).
Курси та заходи, які відбулися під час сесії Інституту, були різноманітними. Це і традиційна "Відкрита Біблія" з В'ячеславом Горшковим, яка відбувається вже п'ятий рік поспіль. Темою занять став "Найкращий друг" (на матеріалі Священного Писанія). На ці заняття нікого не доводиться "заганяти" - вони притягають слухачів самі по собі. Фото Ольги Рибачук:
Дуже цікава філософська бесіда про Платонову печеру з Маргаріт Лена (Франция) мала великий успіх. Перекладав її Олексій Сігов:
Іконопис з Од Гійє (Франція-Львів, "Дім серця") проходила і за розкладом і у вільний час. Цього разу діти обирали і писали ікони для невеликого іконостасу, проект якого потім показали в храмі перед від\'їздом. Ікони, як і минулого року, вийшли дуже виразні.
Ікона Святителя Спиридона Тримифунтського, робота Віки Сердюченко:
Вперше в Дитячій Академії відбувся Періхоресіс: круг читання з білоруським поетом Дмитром Строцевим. Тут у дружньому колі читали Л. Аронзона, О. Седакову, Е. Шварц, Я. Твардовского, С. Єсеніна:
Є кілька коротких відео: 1. Лалі Ліпартеліані читає вірш Леоніда Аронзона:
2. Георгій Бедоєв читає вірш Ольги Седакової "Смелость и милость".
3. Дмитрій Строцев читає Аронзона.
4. Дмитрій Строцев читає вірш Леоніда Аронзона "Здесь ли я? Но Бог мой рядом" (1968 - 1970)
Він же, Дмитрій Строцев, проводив поетичний турнір: діти поділились на дві команди і отримали завдання викласти для іншої команди смисл та форму вірша, що був їм прочитаний Дмитрієм. А інша команда мала відтворити початковий вірш по-своєму. Завершилося це читанням віршів власного написання біля вогнища:
Також вперше в історії КЛБІ відбувся дитячий науковий клуб з Олександром Філоненко, поважним лектором "дорослого" КЛБІ. Тут ішлося про всесвіт, зірки, ДНК... Все було дуже особистісно і дуже цікаво.
На жаль, на сьогодні немає повного відео цих лекцій, є лише невеликий аматорський фрагмент відеозапису:
Крім курсів, в Дитячій Академії цього року відбулися одноразові майстер-класи: декупаж з Дашею Литвин:
валяння з вовни з Дашею Зіборовою:
ліплення з полімерної глини з Кірою Смирновою:
витинанки з Володимиром Клюзко:
Відбулися також гра-заняття з Олексієм Сіговим про свідоцтво:
лекція Юлі Ситарської про руську ікону (на жаль, без фото) та захоплюючі тренінги-ігри з Катериною Клюзко:
Важливою подією Дитячої Академії стало відвідування будинку для одиноких літніх людей в с. Грузьке разом з о. Петром Коломейцевим та Іриною Леонідівною Багратіон-Мухранелі. Спілкування між юними вихованцями Академії та самотніми бабусями й дідусями справило велике враження і на перших, і на других.
Силами слухачів Інституту був навіть організован невеликий концерт:
І звичайно, протягом всієї сесії Інституту в Дитячій Академії не припинялося духовне та церковне життя під загальним керівництвом настоятеля парафії, благочинного Бишівського благочиння отця Філарета (Єгорова).
Запам'яталися зустріч архієрея, єпископа Макарівського Іларія:
щоденне дитяче молитовне правило, яке звершувалося кожного ранку і кожного вечора в малому храмі преподобної Параскеви Сербської. Щовечора перед читанням правила підводилися підсумки дня:
Як і в минулих роках, було відслужено "дитячу літургію" - у неділю, 4 серпня, на свято святої рівноапостольної Марії Магдалини. Готуючись до неї, діти займалися церковним співом з Ольгою Амелиною, постійним регентом молодіжного хора Макарівського вікаріатства:
а за літургією - читали, співали на кліросі, пономарили:
Заключною подією КЛБІ-2013 став фестиваль "ізусного" кіно (кіно, яке розповідають), натхненником та організатором якого був Дмитрій Строцев, відомий майстер та творець цього жанра. Учасниками його стали і юні, й дорослі слухачі, а відбувався він на червоній доріжці, на якій зазвичай зустрічають архієрея.
У вільний час були, звичайно, походи на озеро, на чудову тарзанку, і 3 дні гри "Таємний друг", коли потрібно було непомітно дарувати подарунки людині, яка випала тобі в "лотереї"... Підбиття підсумків цієї гри стало ще однією подією КЛБІ-2013.
Організатори та слухачі КЛБІ-2013 складають подяку усім, хто взяв участь у цьогорічній сесії інституту! Окрему вдячність висловлюємо фотографам: Лалі Ліпартеліане-Бедоєвій, мамі Мар'ї, о. Петру Коломейцеву, Ользі Рибачук та Мар'ї Сіговій. |
|