Церква в світі. Місіонерська проповідь


Відкриття VI конференції "Амвросіївські читання" (Мілан, Італія)


22 вересня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, Преосвященніший Іларій, єпископ Макарівський, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань Української Православної Церкви, взяв участь у відкритті VI міжнародної науково-богословської конференції «Амвросіївські читання», яка розпочала свою роботу в м. Мілан (Італія).

Організаторами потужного форуму виступили парафія Святителя Амвросія Медіоланського (м. Мілан, Італія), науково-видавниче об’єднання «Дух і літера» (Київ, Україна), Київське релігійно-філософське товариство. Преосвященніший Іларій виголосив Привітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви.

Відповідальний секретар оргкомітету конференції архімандрит Амвросій (Макар), доктор канонічного права, доктор богослов’я, професор, настоятель Свято-Амвросіївської парафії в Мілані, подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за слово привітання й преподане благословення учасникам конференції.

Високопреосвященніший архієпископ Єгор’євський Марк, кандидат богослов’я, керуючий парафіями Московського Патріархату в Італії, звернувся до присутніх з вітальним словом та побажав успіхів учасникам наукового зібрання.

Преосвященніший єпископ Гомельський і Жлобинський Стефан передав привітання Високопреосвященнішого Митрополита Мінського та Слуцького Філарета.

Преосвященніший єпископ Макарівський Іларій, доктор богослов’я, зробив доповідь на тему «Значення Міланського едикту для Хрещення Русі». В ній владика Іларій розкрив історичні аспекти Хрещення Київської Русі у світлі впливу на суспільства й суспільні явища, відкритої проповіді Євангелія, що стало можливим після прийняття Міланського едикту.

В роботі конференції цього дня взяли також участь: архімандрит Філарет (Єгоров), прес-секретар Макарівського вікаріатства Київської єпархії, ігумен Кіпріан Ященко, кандидат педагогічних наук, ректор Інститута експертизи загальноосвітніх програм і державно-конфесійних відносин (Москва, Росія), протоієрей Олександр Задорнов, кандидат богослов’я, викладач канонічного права церковно-практичного відділення Московської духовної академії і семінарії, проректор з науково-богословської роботи МДАіС (Росія), брат Адальберто Майнарді, представник Преображенського монастиря в Бозе (Італія), Михайло Талалай, кандидат історичних наук, представник Інституту загальної історії Російської Академії наук в Італії (Італія), інші провідні науковці, богослови, філософи, культурологи – представники Італії, Швейцарії, Франції, Молдови, Росії, України, Білорусії.

В ході конференції відбулася презентація факсимільного видання Луцького псалтиря XV століття.

Під час дискусій представники Української Православної Церкви розповіли про сучасне духовне життя в Україні. Преосвященніший Іларій відповів на запитання щодо діяльності очолюваного ним комітету з біоетики та етичних питань. Також йшлося про роботу нещодавно проведеної в Києві богословської конференції «Успенські читання».

Фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.

Дуже цікавий новостний відеосюжет православного інформаційного порталу Собор.by: