Церква в світі. Місіонерська проповідь


Фестиваль духовних кантів "Параскева" (Лишня)


19-20 жовтня 2013 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, за підтримки благодійницької комісії Макарівського та Бишівського благочинь та постійної комісії з благодійництва Макарівської районної ради, в духовно-просвітницькому центрі «Ковчег», що діє при парафії Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Бишівського благочиння Макарівського вікаріатства, відбувся фестиваль православних духовних кантів «Параскева».

Звертаючись до учасників фестивалю, благочинний Бишівського церковного округу, депутат Макарівської районної ради архімандрит Філарет (Єгоров) передав поклін та привітання Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира, який із особливою пошаною ставиться до народних духовних піснеспівів.

Архімандрит Філарет (Єгоров)У слові, зверненому до учасників та гостей православного пісенного свята, архімандрит Філарет підкреслив, що ці пісенні зустрічі відбуваються щорічно з 2006 року, і саме з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви вони проходять у міжнародному форматі. Адже за ці роки в роботі фестивалю взяли участь представники багатьох країн світу.

Цьогоріч виконавці були представлені здебільшого учасниками з України, але до роботи пісенного свята долучилися й дружні колективи з Молдови, Білорусії, Грузії.

Радісно, що дедалі активнішу участь у роботі святкового заходу беруть учителі та учні загальноосвітніх шкіл Макарівського району. Особливу програму цього разу підготували учні лишнянської загальноосвітньої школи на чолі з викладачем християнської етики Тетяною Лозовенко.

У підготовці до фінального концерту, ведучою якого була культуролог, аспірантка Києво-Могилянської Академії, співробітниця науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» та «Центру священномученика Климента: Спілкування та діалог культур» Лідія Лозова, взяли участь парафії Макарівського та Бишівського благочинь, колективи з різних недільних шкіл краю, школяри та вихованці дитячих дошкільних закладів Київа.

У виконанні сімейного колективу парафіян храму Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище пролунали рядки з «Алфавіту духовного» Святителя Димитрія Ростовського, як мовою, якою писав Святитель, так і сучасною українською в перекладі Ірини Ковальчук, секретаря відділу місіонерства та катехізації Української Православної Церкви.

Слухачам запам’яталися кант Святителя Димитрія Ростовського «О горе мені, грішнику сущу» гурту «Сік землі» с. Лишня (художній керівник – Софія Керусенко), народні православні піснеспіви, які були виконані хоровими колективами різних парафій Макарівщини, батьківщини Святителя Димитрія, який є автором багатьох духовних кантів.

Гурт "Мальви" громадської організації "Культура та дозвілля" Макарівського району У святі православної пісні взяли участь представники Київщини, Кіровоградщини, Тернопільщини, Черкащини. Гостями фестивалю стали учасники гурту «Мальви» громадської організації «Культура та дозвілля» Макарівського району (керівник – Анатолій Дем’янчук). Ними було виконано старовинний козацький твір «Царю Небесний».

Нові духовні канти, нещодавно оброблені, пролунали під час виступу хорового колективу «Калиновий гай» парафії на честь ікони Божої Матері «Всецариця» с. Осикове (художній керівник – Стефанія Колесник).

Гурт старовинної музики "Алітея"Учасники та гості святкового заходу змогли долучитися і до старовинної пісенної спадщини у виконанні столичного гурту старовинної музики «Алітея» (керівник – Жанна Гончаренко).

Архімандрит Філарет передав усім присутнім привітання та благословення керуючого Макарівським вікаріатством єпископа Макарівського Іларія, який завжди підтримує роботу щорічних святкових пісенних зустрічей.

Було зазначено, що справу Святителя Димитрія Ростовського продовжують митці Макарівщини. Так, гурт «Лебедина пісня» парафії Воздвиження Хреста Господнього с. Мостище (художній керівник – Майя Коваленко) покладає на музику вірші православної поетесси Алевтини Власової, виконує ці твори.

Учасники та організатори свята досягли домовленості про поетапну підготовку до нового фестивалю.

Усі фотографії події Ви можете переглянути за посиланням.


Ведуча фестивалю, культуролог, координатор проектів "Ковчегу" Лідія Лозова

Олексій Козлов
Церковнослужитель парафії Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Олексій Козлов


До гостей та учасників фестивалю звертається настоятель парафії Преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, благочинний Бишівського благочиння архімандрит Філарет (Єгоров)


Керівник громадської організації «Культура та дозвілля» Макарівського району Анатолій Дем’янчук


Гурт "Мальви"